fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Bydgoszcz. Nowa Lewica – obiecująca współpraca ze środowiskami mundurowych

Jak wynika z planu pracy wojewódzkiej organizacji Nowej Lewicy w Kujawsko-Pomorskiem na bieżący rok – ważnym celem programowym jest rozwinięcie  współpracy z wieloma środowiskami z lewej strony sceny politycznej, z którymi dotąd współdziałał Sojusz Lewicy Demokratycznej. Po utworzeniu Nowej Lewicy i wyborze władz wojewódzkich, zaplanowano szereg spotkań organizacyjnych, w tym właśnie dzisiejsze z przedstawicielami emerytów służb mundurowych.

Do siedziby partii przy ulicy Paderewskiego w Bydgoszczy przybyli reprezentanci wojewódzkich organizacji i stowarzyszeń, zrzeszających emerytów wojskowych, policyjnych, służb straży pożarnej.

Nową Lewicę reprezentowali współprzewodniczący Kujawsko-Pomorskiej Rady Wojewódzkiej – Piotr Hemmerling i Jacek Warczygłowa.

Spotkanie prowadził członek Zarządu Wojewódzkiego NL – Henryk Grobelny od lat związany ze stowarzyszeniami służb mundurowych.

mundurowi4a   mundurowi2a

Obecni byli dwaj posłowie Lewicy z okręgu bydgoskiego – Krzysztof Gawkowski i Jan Szopiński, którzy przedstawili zebranym informacje o pracy posłów Lewicy w Sejmie oraz najnowsze ustalenia z wczoraj zakończonego posiedzenia Izby, dyskusji o pomocy dla Ukrainy, kosztach obrony Polski, w tym propozycjach PiS dot. zmian w Konstytucji RP oraz oceny związane ze szczytem NATO i wizytą prezydenta USA w Polsce.

Zebrani zgodzili się co do potrzeby wznowienia współpracy na gruncie programu Nowej Lewicy i zaplanowania wspólnych zadań w województwie. Sprzyjać temu powinna powołana Komisja Porozumiewawcza Organizacji Służb Mundurowych, służąca spożytkowaniu doświadczeń długoletnich działaczy w podejmowanych przedsięwzięciach politycznych i społecznych, opiniowaniu projektów zgłaszanych do programu wyborczego lewicy oraz reprezentowaniu praw pracowników różnych służb mundurowych, itp.

Reprezentanci służb wskazali na konieczność dążenia lewicy do poprawy sytuacji emerytów mundurowych, w tym zmiany przelicznika emerytalnego. Podczas dyskusji wyrażono stanowczy sprzeciw wobec przepisu o wykluczeniu (z automatu) członków służb mundurowych z różnych organizacji. Podkreślono również dyskryminującą sytuację związaną z utrudnianiem dzieciom byłych funkcjonariuszy służb mundurowych starań o pracę w służbach mundurowych. Sprzeciwiono się istniejącym ograniczeniom wysokości wypłacanych świadczeń emerytom podejmującym dodatkową pracę.

Poseł Krzysztof Gawkowski mówił o propozycji Nowej Lewicy dotyczącej powołania sejmowego zespołu, który miałby zabiegać o przywrócenie zniesionych świadczeń byłym funkcjonariuszom służb mundurowych poprzez zniesienie tzw. ustaw dezubekizacyjnych.

Zadania koordynacyjne w zakresie wspólnych działań podjęli dwaj wiceprzewodniczący Rady Wojewódzkiej Nowej Lewicy – Rafał Heidek z Grudziądza i Włodzimierz Figas z Inowrocławia.

Opr. nim, 25 marca 2022 r.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem